biotehnologija

Studijski program: Biotehnologija

Svrha studijskog programa doktorskih studija je obrazovanje kadrova koji samostalno ili u timu doprinose razvoju nauke, rešavanju teorijskih i praktičnih problema u oblasti tehnološkog inženjerstva, u užoj naučnoj oblasti Biotehnologija. Studijski program Biotehnologija obezbeđuje obrazovanje doktora nauka osposobljenih da samostalno vode originalna i naučno relevantna istraživanja u oblasti biohemijskog inženjerstva i prehrambene biotehnologije, kao i razvoj novih tehnologija i postupaka koji doprinose razvoju i unapređenju bioprocesnog inženjerstva i biotehnološke proizvodnje. Studijski program uključuje nadogradnju, produbljivanje i primenu znanja osnovnih i inženjerskih disciplina, odnosno osposobljavanje za prenošenje rezultata iz laboratorijskih uslova na poluindustrijske i industrijske razmere, za planiranje, projektovanje, vođenje i unapređenje biotehnoloških procesa. Studijski program Biotehnologija obezbeđuje obrazovanje studenata sa jasnom i u privredi prepoznatljivom profesijom i zanimanjem. Realizacijom ovako koncipiranog studijskog programa brazuju se doktori nauka – tehnološko inženjerstvo koji poseduju društveno opravdane i korisne kompetencije u evropskim i svetskim okvirima.

Nastavni plan i program studijskog programa Biotehnologija možete pogledati na staroj stranici Fakulteta