biohemijsko inženjerstvo

Studijski program: Biotehnoogija
Studijsko područje: Biohemijsko inženjerstvo

Studijski program Biotehnologija obrazuje kadrove za obavljanje profesionalne delatnosti u oblasti Tehnološkog inženjerstva, u užoj naučnoj oblasti Biotehnologija.

Studijski program Biotehnologija na ovom nivou studiranja predstavlja kontinuitet sa osnovnim nivoom studiranja. Cilj mu je obrazovanje master inženjera tehnologije sposobnih da samostalno ili u timu organizuju, kontrolišu i projektuju biotehnološku proizvodnju, vode relevantna istraživanja i razvijaju nove tehnologije i postupke koji doprinose razvoju biotehnoloških proizvoda, odnosno za profesionalan rad i rukovođenje u različitim oblastima biotehnološke industrije.

Master akademske studije studijskog programa Biotehnologija obuhvataju dva izborna studijska područja: Prehrambenu biotehnologiju i Biohemijsko inženjerstvo. Izbor studijskog područja student, u skladu sa sopstvenim afinitetima, vrši prilikom upisa master akademskih studija.

Nastavni plan i program studijskog područja Biohemijsko inženjerstvo možete pogledati na staroj stranici Fakulteta